“Hiszpańska praktyka doświadczeniem na przyszłość” – 19 kwietnia 2018

W dniu 19.04.2018 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. M. Kopernika w Elblągu zorganizowano spektakularna imprezę: podsumowanie projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” zrealizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+. Zostaliśmy zaproszeni na tę uroczystość.

Najpierw dyrektor szkoły, pani Dorota Bajor dokonała prezentacji założeń projektu. Polegał on na zapewnieniu młodzieży kształcącej się na kierunkach technik usług fryzjerskich i technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, udziału w zagranicznych stażach zawodowych.

Staże miały miejsce w okresie ferii zimowych. Uczestników wyjazdu było 16. Uczniowie pracowali w hiszpańskich zakładach pracy, gdzie poznawali obowiązujące tam zasady i standardy. Swoim kolegom i koleżankom oraz zaproszonym na spotkanie gościom zaprezentowali w pigułce – w ramach prezentacji multimedialnej – zdjęcia z pobytu w Hiszpanii, Informacje o ocenach uzyskanych po stażu przez każdego ucznia wraz z opisem uzasadniającym ocenę. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał certyfikat. Korzystając z doświadczeń hiszpańskich w szkole zorganizowano też pokaz wizażu oraz degustację – poczęstunek przygotowano w konwencji hiszpańskiej, pachniał słońcem, pomidorami i … flamencoJ.

Aby zachęcić także innych uczniów do starań o jak najlepsze efekty edukacyjne pani Dorota Bajor przedstawiła młodzieży plany związane z następnymi stażami zagranicznymi. Będą to wyjazdy do Salonik w Grecji, na Cypr, do Włoch, do Hiszpanii.

Fotorelację z imprezy można obejrzeć po tym adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=zAiW7G-3irE&list=PLzatyPwxYBhA3tJngSdBSnBOourpC52SV

Skip to content