Konferencja “Autyzm – Nowe Wyzwania…” – 3 grudnia 2018

OSW nr 1 zaprosił nas na konferencję „Autyzm – Nowe Wyzwania, Nowe Horyzonty. Myślenie projektowe – czyli sposób na bycie NAUCZYCIELEM Z POWEREM.”, która miała miejsce  3 grudnia 2018 r. w PWSZ w Elblągu i była zwieńczeniem projektu ze środków Unii Europejskiej.

Dzięki wystąpieniu przedstawicieli Zespołu Programu WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER) oraz z SOSW nr 1 przypomnieliśmy sobie jak napisać projekt i jak nim zarządzać. Nie były to dla nas nowe kwestie, bowiem w 2017 r. realizowaliśmy własne przedsięwzięcie projektowe. Ale przypomnienie “co i jak” z pewnością będzie inspirować nas do myślenia o kolejnych takich poczynaniach.

W II częsci konferencji poznaliśmy doświadczenia SOSW NR 1 W ELBLĄGU – A.HATLE-TAFELSKIEJ, KOORDYNATORA PROJEKTU, oraz pań K.SIWKO, M.KOWALCZYK – ZIELONKA, UCZESTNICZEK. Zespół ten wyjeżzął do Wielkiej Brytanii i do Włoch, na Sycylię. Dla niektórych z nas opowieść miała poniekąd charakter sentymentalny – wędrowałyśmy tymi samymi szlakami co koleżanki z Ośrodka po zakątkach Lincoln. Zupełnie nieznany był za to klimat oświaty sycylijskiej – może tam właśnie ruszymy w kolejna podróż edukacyjną po Europie. 

Skip to content