Zrozumieć autyzm – seminaria dla PPP

W roku szkolnym 2015/2016 jeden z wiodących tematów brzmiał „ZROZUMIEĆ AUTYZM”. Dlatego też podjęliśmy szereg starań, by problem, jakim niewątpliwie są zaburzenia autystyczne dogłębniej poznać, a posiadaną wiedzę specjalistyczną poszerzyć i uporządkować.

Teraz nadszedł czas, aby z innymi podzielić się ważnymi informacjami, które przydać się mogą w bieżącej pracy. Z tego też względu w dniu 27 czerwca 2016 r. przedstawimy pracownikom pedagogicznym innych poradni narzędzie do rozpoznawania symptomów autyzmu, które rekomenduje Fundacja Synapsis. Narzędzie to upowszechniamy zgodnie z duchem programu „Badabada”, o którym więcej przeczytać można na stronie internetowej http://www.badabada.pl/

Podczas szkolenia w imieniu naszej poradni głos zabierze Pani Beata Ragin, która jest w stałym kontakcie z Fundacją.

Kolejne nasze działanie na rzecz wczesnego wykrywania symptomów autyzmu u dzieci zaplanowaliśmy na wrzesień 2016 r. Zamierzamy zaprosić pracowników służby zdrowia: lekarzy pediatrów, pielęgniarki, opiekunki dziecięce, a także pracowników żłobków na spotkanie szkoleniowe, podczas którego, pod patronatem Synapsis, upowszechnimy wartościowe sposoby diagnozowania małych dzieci.

Skip to content